| Nieuws |
NVA
Mededelingen
Nieuwsbrieven
Opleidingen
Richtlijnen/Standpunten
Aandachtsgebieden
Patientenvoorlichting
Congresagenda
Accreditatie
Anesthesiologendagen
Wetenschap
Pijncongres
Waarneming
NTvA
DBC hulplijn
Geschiedenis
Foreign visitors
Links
Lidmaatschap
Dienstverlening
Zoeken op deze site
Inloggen
De basis van de normtijden Preoperatieve Screening is het onderzoek POS dat de NVA in 2006 heeft laten uitvoeren (voor leden zie ledensite onder DBC). Dit onderzoek heeft geleid tot normtijden voor dagverpleging POS en Pos klinisch. Gemiddeld is deze tijd 10,44 minuten (zie normtijdentabel).
De POS-activiteit betekent een uitbreiding van het mesobudget anesthesie. De NZa weet niet hoe hiermee moet worden omgegaan. Feit is dat het per 1 januari 2008 een vrij onderhandelbare component zal zijn voor het B-segment.
De problemen in het A-segment zijn nog niet opgelost. U heeft hier te maken met een registratieprobleem dat pas wordt opgelost na invoering van het zorgtype 51 per 1 januari 2008. Daarnaast blijft het probleem bestaan over hoe DBC's moeten worden ingevoerd in de zorgprofielen en hoe om te gaan met ziekenhuizen die nog geen POS hebben (want het zit dan wel in het profiel). Het voorstel van de DBC-projectcommissie is voorlopig te blijven afrekenen op basis van geleverde activiteit.
Nederlandse Vereniging voor Anesthesiologie tel: 030 - 2823385 fax: 030 - 2823856 e-mail: nva@anesthesiologie.nl KVK 40531687